Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Spark Film Collective’s Spanish director Nicolas Caicoya has just filmed the “Made in the Mediterranean” commercial for the new Efes Pilsen campaign intended for EFES’s overseas markets. It was designed by the Rafinery Ajans creative team. Mostly models from the Mediterranean region were cast for this commercial, where we worked with a British beer stylist and an Italian team for the art direction and costume. 11 different locations in and around Alacati Cesme were used for this entertaining film which reflects the typical heat of the Mediterranean. The nostalgic air was created by the film’s soundtrack which used the 1967 song “Ay Beyaz Deniz Mavi” by Juanito.

SPARK Film Collective yönetmenlerinden İspanyol Nicolas Caicoya, Rafineri Ajans kreatif ekibi tarafından Efes Pilsen’in yurtdışı pazarları için tasarlanan ‘Made in Mediterrenean’ adındaki kampanyanın reklam filmini çekti.
Bira styling’i için İngiliz, sanat yönetimi ve kostüm için İtalyan ve görüntü yönetimi için İspanyol ekiplerle çalışılan reklam filminin cast’ında da ağırlıklı Akdeniz’li mankenler kullanıldı.
Alaçatı ve Çeşme civarında 11 ayrı mekanda çekilen, Ege ve Akdeniz’in tipik sıcaklığını ve hararetini yansıtan bu eğlenceli filmin soundtrack’inde kullanılan Juanito’nun 1967 yılında seslendirdiği ‘Ay Beyaz Deniz Mavi’ sarkısı nostaljik bir esinti yarattı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.